třeboň.cz

...ta je jen jedna

Warning: getimagesize(http://www.itrebon.cz/images/preview/1446223631.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /var/www/hosting.yconix.com/treboncz/modules/KulturaTrebon/action.titul.php on line 142

Čertovské rojeníčko Třeboň 2016

Google
Čertovské rojeníčko Třeboň 2016
Rychlý internet v Třeboni a okolí s garantovanou rychlostí PODA Mobil - výdaje pod kontrolou PODA .NET TV - sledujte televizi kdykoliv a kdekoliv

Obsah

 Do Třeboně zavítají hroziví čerti, démoni a strašidla z bavorských lesů.

 
V sobotu 3.prosince 2016 to na třeboňském Masarykově náměstí ožije pořádným pekelným rejem! Strašit tu budou nejen čerti z našich luhů a hájů, ale i doslova hrůzu nahánějící pekelníci z bavorských lesů. Ti jsou členy spolku Raunachtsgeister a zavítají k nám z bavorského městečka Altschönau ležícího poblíž Národního parku Bavorský les. Jejich masky jsou ručně vyráběné z lipového dřeva a představují duchy, kteří v Bavorsku vylézají ze svých doupat 21.prosince v noci na svatého Tomáše. Svým vzezřením vám navodí poctivou dávku strachu. To je ale naštěstí jediné nebezpečí, které od nich hrozí, jinak jsou naprosto neškodní a nikomu neublíží.
 
Celé Čertovské rojeníčko bude zahájeno v 17:30 Vyháněním vlků, což je tradiční lidová slavnost, při níž se malými i velkými zvonky vyhání z obce zlé síly. Samotnému vystoupení bavorských strašidel bude předcházet ještě další program na náměstí.
 
Probíhat bude od 15h a zahájí ho Vánoční koncert jihočeské folkové kapely Bonsai č.3. Následovat bude představení Advent na kolečkách od českobudějovického Divadla Kvelb, které má za úkol přiblížit Sv.Kateřinu, Barborky, Perchty, Mikuláše, Ondřeje i samotné Vánoce. Těšit se můžete také na přehlídku čertíků, Mikulášů a andílků. V Domě Štěpánka Netolického pak bude otevřena tvořivá dílna pro děti, které si budou moci vyrobit své čertíky a Mikuláše. A ty děti, které přijdou v čertovských a mikulášských kostýmech dostanou sladkou odměnu.

Ubytování na akci Čertovské rojeníčko Třeboň 2016

Tato akce patří mezi významné kulturní události na Třeboňsku a tak je pro mimotřeboňské výzvou k prodloužení pobytu na více dní! Chcete pomoct s výběrem vhodného ubytování na tuto akci? Stačí si vybrat na naší nabídky ubytování v Třeboni:

Kulturní program

Třeboňská lázeňská TV

TLTV - Vysílání Třeboňské lázeňské televize 25. 1. 2019

  Přehrát...

  Novinky

  Kontaktujte nás

  Pokud byste rádi inzerovali na tomto portálu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi uvítáme i Vaše postřehy a náměty.

  Pořádáte na Třeboňsku nebo Suchdolsku nějakou akci a rádi byste o ní informovali veřejnost i touto cestou? I to je důvod nás kontaktovat. Rádi zveřejníme pozvánku na Vaší akci..

   Masarykovo náměstíMasarykovo náměstí

  Nepřehlédněte

  « »

  Doporučované služby

  Penzion Říše Třeboňsko

  Třeboň 27, Domanín, Czech Republic

  Penzion Kamínek

  Byňov 64, 373 34 Nové Hrady, Czech Republic

  Penzion Panda

  Riegrova 1150, Třeboň, Czech Republic

  Penzion u Františka

  Rožmberská 36, 379 01 Třeboň

  Bufet na rynku

  Masarykovo námesti 107, Třeboň, Czech Republic

  Hotel Zlatá hvězda Třeboň

  Masarykovo námesti 107, Třeboň, Czech Republic

  Restaurace Adéla

  Tylova 1, 37901 Třeboň Česká republika

  Zajímavé odkazy

  On-line předprodej vstupenek

  Václav Hudeček, Supergroup, Bratři Ebenové, Lenka Filipová, Nezmaři, Radůza, Cop

  Třeboň z ptačí perspektivy

  Podívejte na virtuální prohlídku Třeboně z ptačí perspektivy!

  Archiv Třeboňské lázeňské televize

  Prolistujte si archiv TLTV, kde každý týden přibyde další díl aktulních zpráv z Třeboňska.