třeboň.cz

...ta je jen jedna

Město Třeboň: UPOZORNĚNÍ - uzavření pracoviště

UPOZORNĚNÍ - uzavření pracoviště

Město Třeboň

Ve čvrtek 16. srpna bude pracoviště občanských průkazů a cestovních dokladů MěÚ Třeboň od 12:00 hod. uzavřené. Důvodem je centrální školení. Děkujeme za pochopení.

Město Třeboň: Návštěva poutě sv. Anny ve Freyungu

Návštěva poutě sv. Anny ve Freyungu

Město Třeboň

Že je možné upevňovat vztahy s partnerskými městy nejen na politické úrovni, se přesvědčili i třeboňští farníci, kteří byli dne 26. července 2018 při příležitosti konání poutě sv. Anny pozváni k návštěvě německé farnosti v partnerském zemském okresu Freyung - Grafenau (Bavorsko).

 

Související zprávy

Město Třeboň: Uctění památky padlých vojáků - upozornění

Uctění památky padlých vojáků - upozornění

Město Třeboň

Z rozhodnutí předsedy vlády se k uctění památky padlých českých vojáků rozezní ve středu dne 8. srpna 2018 ve 12:00 hod. sirény. Bude se jednat o souvislý nepřerušovaný tón, kterému nebude předcházet žádné upozornění či doprovodná informace. Tři vojáci české armády zemřeli v neděli 5. srpna 2018 na misi v Afgánistánu.
Město Třeboň: Dětské hřiště ve Staré Hlíně

Dětské hřiště ve Staré Hlíně

Město Třeboň

V roce 2016 byla u fotbalového hřiště ve Staré Hlíně zrealizována výstavba víceúčelového sportoviště s umělým povrchem. Jednalo se o první etapu realizace projektu na regeneraci bývalého sportoviště a přilehlých nevyužívaných ploch. Součástí bylo vybudování parčíku s instalací dětských herních prvků a mobiliáře. Parčík byl vybudován v roce 2017 a v letošním roce byl celý projekt dokončen instalací tří herních prvků z akátového dřeva (jednověžové herní sestavy, lanové pyramidy a vahadlové čtyřmístné houpačky) a mobiliáře (lavičky, kolostavu a odpadkového koše). Jako bariéra proti vjezdu vozidel do vnitřního prostoru parčíku a dětského hřiště, byla na přístupu do parčíku z veřejné komunikace instalována pevná a sklopná zábrana. Podnětem pro vybudování parčíku s dětským hřištěm v této lokalitě obce byl požadavek místních občanů na zajištění prostoru pro hru, odpočinek a relaxaci dětí a rodičů v klidové části obce. Celkové náklady na vybudování dětského hřiště v roce 2018 činí 310 000 Kč.


Související zprávy

Město Třeboň: Výběrové řízení na pozici jednatele lázní

Výběrové řízení na pozici jednatele lázní

Město Třeboň

Rada města Třeboně rozhodla o vyhlášení výběrového řízení na pozici jednatele společnosti Slatinné lázně Třeboň s.r.o. Zájemci se mohou do otevřeného výběrového řízení hlásit od 26. července do 6. srpna 2018. Přihlášky je nutné doručit do tohoto data, 10:00 hod, na podatelnu Městského úřadu Třeboň. Další informace zde:
Město Třeboň: Anketa pro veřejnost - sociální služby

Anketa pro veřejnost - sociální služby

Město Třeboň

Zúčastněte se ankety ke kvalitě sociálních služeb na Třeboňsku!
Chybí Vám v blízkosti Vašeho bydliště pečovatelská služba? Uvítali byste více domovů pro seniory? Chcete větší možnosti sociálního poradenství? Váš názor tomu může pomoci. Vyplňte on-line anketu, nebo využijte anketní lístky přímo ve Vaší obci. Pomůžete tak shromáždit podklady pro tvorbu nového Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb pro území obce s rozšířenou působností Třeboň. Sběrná místa a anketní lístky jsou v jednotlivých obcích ORP Třeboň, zpravidla v budově obecních, či městských úřadů. Sběr anketních lístků bude ukončen k 27. září 2018.
V Třeboni jsou sběrná místa a anketní lístky umístěny zde: podatelna Městského úřadu Třeboň, Turistické a informační centrum Třeboň, Městská knihovna a dále na všech obecních úřadech v ORP Třeboň.

On-line anketa k vyplnění zde:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGsPtvBNbmdbvYnTK7wdQ__UXfcK0hGL1eoE3ytD702JlVcw/viewform

Město Třeboň: Kvalita vody v rybníku Svět

Kvalita vody v rybníku Svět

Město Třeboň

Na jaře měl rybník Svět průhlednost 70 cm, ta postupně klesala, v červnu se držela na 35 cm (SD). Objevily
se ale letos poprvé sinice, jako slabší vodní květ na hladině, hlavně sinice rodu Anabaena. Při posledním odběru (11. 7. 2018) klesla průhlednost na 25 cm. Podmínky pro rozvoj sinic a řas jsou dány koncentrací fosforu, který je zde limitujícím prvkem, a vidíme jeho postupný nárůst koncentrace (tP). Zřejmě ho působí splachy z přívalových dešťů. Nicméně vodní květ zatím není příliš silný a mělo by stačit se po koupání osprchovat, včetně hlavy (ve vlasech se drží sinice nejvíce!). Pokud ovšem má někdo alergii na sinice, je nutno se vyvarovat kontaktu s nimi. S ohledem na předpověď počasí, která očekává tropický srpen, můžeme předvídat zhoršení stavu vody. Podrobné údaje z měření zde:

Kulturní program

Třeboňská lázeňská TV

TLTV - Vysílání Třeboňské lázeňské televize 25. 1. 2019

  Přehrát...

  Novinky

  Kontaktujte nás

  Pokud byste rádi inzerovali na tomto portálu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi uvítáme i Vaše postřehy a náměty.

  Pořádáte na Třeboňsku nebo Suchdolsku nějakou akci a rádi byste o ní informovali veřejnost i touto cestou? I to je důvod nás kontaktovat. Rádi zveřejníme pozvánku na Vaší akci..

   Masarykovo náměstíMasarykovo náměstí

  Nepřehlédněte

  « »

  Doporučované služby

  Penzion Kamínek

  Byňov 64, 373 34 Nové Hrady, Czech Republic

  Penzion u Františka

  Rožmberská 36, 379 01 Třeboň

  Apartmány Agave

  Potoční 1322, Třeboň, Czech Republic

  Hotel Galerie Třeboň

  Rožmberská 35, Třeboň, Czech Republic

  Penzion Panda

  Riegrova 1150, Třeboň, Czech Republic

  Penzion U Třeboňského kola

  Táboritská 65, Třeboň

  Vila Na Výsluní

  Komenského 1206, Třeboň, Česká republika

  Penzion Třeboňsko Říše

  Třeboň 27, Domanín, Czech Republic

  Zajímavé odkazy

  On-line předprodej vstupenek

  Václav Hudeček, Supergroup, Bratři Ebenové, Lenka Filipová, Nezmaři, Radůza, Cop

  Třeboň z ptačí perspektivy

  Podívejte na virtuální prohlídku Třeboně z ptačí perspektivy!

  Archiv Třeboňské lázeňské televize

  Prolistujte si archiv TLTV, kde každý týden přibyde další díl aktulních zpráv z Třeboňska.