Diskuse:Seznam rybníků v Česku

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 7 lety od uživatele Mirek256 v tématu „Hořejší Padrťský rybník

Vymezení hesla[editovat zdroj]

Navrhuji odstranit pískovny, které nejsou rybníkem a nedávat sem úvahy o budoucích, nenapuštěných rybnících.--Zákupák 20. 11. 2011, 10:27 (UTC)

Souhlasím. Pískovny je třeba řadit sem Největší jezera v Česku, případně jim věnovat i vlastní seznam. Mircea 23. 11. 2011, 10:49 (UTC)

Hradecký rybník[editovat zdroj]

Anonym vložil neuměle do seznamu Hradecký rybník, naštěstí i se zdrojem. Ovšem z jeho textu vyplývá, že kdysi velký rybník byl časem rozdělen, takže do aktuálního seznamu už nepatří. Zatím se změnami vyčkám, třeba se mýlím.--Zákupák 13. 12. 2011, 13:39 (UTC)

souhlas se změnami stejně tak Podsedek. Pokud byl rybník rozdělen, je třeba zařadit podle velikosti jednotlivé částečné rybníky. Mircea 15. 12. 2011, 14:42 (UTC)

Hořejší Padrťský rybník[editovat zdroj]

Hořejší Padrťský rybník má pravděpodobně menší rozlohu: některé webové stránky sice uvádějí 115 či 120 hektarů, nicméně parcela rybníka odpovídající pozorované vodní ploše má rozlohu jen 80,4 hektaru. --Adam Hauner (diskuse) 20. 3. 2016, 16:45 (CET)Odpovědět

Poznámka na hlavní stránce o rozloze rybníků označená jako

      • Výtopa rybníků je zpravidla menší než katastrální výměra. Důvodem k nižšímu nadržení může být ekonomická motivace. *** se mě osobně jeví jako nelogická ... Pro majitele rybníka je to naopak - čím více vody zadrží, tím více ryb by mohl v rybníce chovat, ale dnešní nesvoboda a regulace všeho a všech a s ní omezování vlastnických práv je tak daleko, že vlastník nesmí SVůJ VLASTNÍ majetek užívat dle svého vlastního uvážení (bez předchozího povolení nevlastníků, přičemž do procesu rozhodování o tom že MAJITEL se může chovat a to i s péčí řádného hospodáře podle svého vlastního uvážení a tím i bránit rybníky před přirozeným procesem "stárnutí a zanášení", jsou přizváni další účastníci správního řízení a každý z "cizích" účastníků ví nejlépe co má vlastník strpět a co nesmí se svým majetkem dělat a naopak co musí dělat !! a za své peníze !! ), ale na druhou stranu je mu do "JEHO" rybníka z okolních pozemků /i značně vzdálených/ neustále s každou kapkou vody vnášena i pevná hmota, jež v tomto rybníce sedimentuje a tím rybníku snižuje objem vody v něm a i jeho plochu neboť v okrajích rybníků zanášených zeminou vyrůstá příbřežní vegetace a tak rybníky doslova "vyrůstají z vody" a stávají se pevnou zemí. Mnohde se snaží tato společnost řešit své problémy tím, že přenáší povinnosti na jiné (fosfor z "civilizace" se dočišťuje v rybnících bez náhrad a pod.) U malých rybníků bez údržby je takto schopen rybník do 4 ha doslova za 50 - 70 let zaniknout a stát se mokrou loukou s okrajovými "náletovými" porosty i 40 let starými /les?/. Tyto porosty zaměřené (např. při Komplexních pozemkových úpravách ) se stávají opět chráněnou plochou takzvané zeleně a pak se divíme, že ubývá voda v naší krajině ( střecha Evropy ) a nebo se o ně vedou dlouhé spory a diskuze a jen nesmírná vytrvalost vlastníků vede k obnovám takových rybníků do původních rozloh a kubatur !!!!!

Výměra katastrální je jen ve vyjímečných případech menší než výměra vodní plochy a to není případ nejznámějších a největších rybníků v naší malé hezké zemi mezi kopci. S pozdravem Ladislav Vacek

Zde musím něco poznamenat, omlouvám se, ale když na rybníku praskne hráz, a vyplavíte, čím je v něm více vody, tím to bude horší, mnoho lidí sebou, tak zanic nemůžete, to počasí a vyšší moc. Ale kdyby tam nebyl rybník, tak se nikomu nic nestane. Noc není tak jednoduché, jak se jeví na první pohled. Rybník není vaše televize, asi tak. --Mirek256 30. 10. 2016, 17:32 (CET)Odpovědět