třeboň.cz

...ta je jen jedna

Štafeta PeaceRun v Třeboni

Google
Štafeta PeaceRun v Třeboni
Rychlý internet v Třeboni a okolí s garantovanou rychlostí PODA Mobil - výdaje pod kontrolou PODA .NET TV - sledujte televizi kdykoliv a kdekoliv

Obsah

Mírový běh, celým názvem „Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run“, letos začíná v České republice ve středu 20. května na německé hranici u města Aš. Odtud štafeta pokračuje přes Česko, Polsko a Slovensko až na Ukrajinskou hranici. Mezinárodní tým běžců na své cestě navštíví desítky měst a obcí, kde předává Mírovou pochodeň všem, kteří si ji chtějí podržet nebo s ní běžet. Tisíce českých dětí i dospělých si tak každoročně předávají pochodeň s přáním dobré vůle a harmonie ve světě. Každý má příležitost udělat svůj vlastní krok pro mír v rámci předem domluveného programu pro školy nebo jako jednotlivci na trase.

Českou republikou štafeta poběží celkem 11 dnů, kdy běžci překonají vzdálenost přibližně 900 km. Štafetu zahájí  zástupce města Aš převzetím Mírové pochodně od zástupce německého partnerského města Selb. Z Česka Mírový běh přebíhá 2. června do Polska, a dále 4.června na  Slovensko. 11.června přiběhne štafeta na Ukrajinskou hranici u města Ubľa nedaleko Michalovců.

„Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run“, je štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Jeho posláním je překonávat kulturní, politické a náboženské hranice mezi jednotlivými národy a lidmi i hranice v nás samých. Je příležitostí prožít to, co máme všichni na světě společné – touhu po přátelství, lásce a míru. Mír zde není jen slovo, ale skutečný zážitek harmonie, lásky, spokojenosti a jednoty s ostatními lidmi.

Peace Run založil v roce 1987 atlet, umělec a mírový filozof Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru věnoval celý svůj život. Od založení se běhu zúčastnilo více než 5 milionů lidí. Podporu běhu vyjádřilo mnoho světových osobností včetně Nelsona Mandely, Michaila Gorbačova, Matky Terezy, Václava Havla a řada českých sportovců jako Radek Jaroš nebo Dana Zátopková. Záštitu nad během v ČR v roce 2015 převzal primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Mírový běh je organizován sportovci a dobrovolníky ze sdružení Peace Run International. Tuto čistě nekomerční akci je možné uskutečnit jen díky spolupráci se zástupci měst a obcí, školami a sportovními kluby na trase.

Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run se v letech 2001-2013 jmenoval World Harmony Run (Světový běh harmonie). Od roku 2014 se vrátil k původnímu názvu Peace Run (Mírový běh). Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti.


Kulturní program

Třeboňská lázeňská TV

TLTV - Vysílání Třeboňské lázeňské televize 25. 1. 2019

  Přehrát...

  Novinky

  Kontaktujte nás

  Pokud byste rádi inzerovali na tomto portálu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi uvítáme i Vaše postřehy a náměty.

  Pořádáte na Třeboňsku nebo Suchdolsku nějakou akci a rádi byste o ní informovali veřejnost i touto cestou? I to je důvod nás kontaktovat. Rádi zveřejníme pozvánku na Vaší akci..

   Masarykovo náměstíMasarykovo náměstí

  Nepřehlédněte

  « »

  Doporučované služby

  Penzion Říše Třeboňsko

  Třeboň 27, Domanín, Czech Republic

  Penzion Kamínek

  Byňov 64, 373 34 Nové Hrady, Czech Republic

  Penzion Panda

  Riegrova 1150, Třeboň, Czech Republic

  Penzion u Františka

  Rožmberská 36, 379 01 Třeboň

  Hotel Galerie Třeboň

  Rožmberská 35, Třeboň, Czech Republic

  Bufet na rynku

  Masarykovo námesti 107, Třeboň, Czech Republic

  Hotel Zlatá hvězda Třeboň

  Masarykovo námesti 107, Třeboň, Czech Republic

  Zajímavé odkazy

  On-line předprodej vstupenek

  Václav Hudeček, Supergroup, Bratři Ebenové, Lenka Filipová, Nezmaři, Radůza, Cop

  Třeboň z ptačí perspektivy

  Podívejte na virtuální prohlídku Třeboně z ptačí perspektivy!

  Archiv Třeboňské lázeňské televize

  Prolistujte si archiv TLTV, kde každý týden přibyde další díl aktulních zpráv z Třeboňska.